הערכת שווי לחברה לפני גיוס

stockמחפשים הערכת שווי לחברת הזנק (startup) שלכם, לפני סבב גיוס ראשון? הגעתם למקום הנכון.

 

כמעט כל חברת סטרטאפ זקוקה להערכת שווי בשביל להתחיל בגיוס משקיעים – וזאת על אף שהערכת שווי חברות לפני גיוס היא המורכבת ביותר. בשביל לגייס משקיעים לסטארט אפ שלכם אתם צריכים להציג להם את כל הסיבות להשקיע. כמובן שהרוב נשען על הערכות ותחזיות כיוון שמדובר על העתיד אותו לא ניתן לדעת. התמונה שאתם רוצים להציג למשקיעים שלכם היא אופטימית ומבטיחה מחד, אך מאידך חשוב להשאיר רושם ריאליסטי ומקורקע.

לא כל מי שמציע שירותי הערכת שווי עושה הערכות שווי גם לחברות סטארט אפ לפני תחילת הגיוס. בעוד הערכת שווי חברה פעילה יכולה להשען על ביצועי עבר (כמו במודל DFC שמבוסס על תזרים מזומנים), והערכת שווי לעסקים חדשים בתחום קיים יכולים להתבסס על ביצועי חברות דומות – להערכת שווי סטארטאפ בשלב הפרי-סיד (pre-seed) אין ביצועים להתבסס עליהם. עם זאת, הערכת שוי לחברה לפני גיוס ראשוני היא בהחלט אפשרית, ואנחנו ב-valuations עושים זאת.

לחברה לפני גיוס בעצם אין פעילות עבר, ואין הוכחה ממשית וודאית לערך שלה. משום שהנתונים הקיימים הם מועטים, ומשום שהעתיד לעולם אינו ידוע בוודאות לאיש – בשביל לבצע הערכות שווי לחברות לפני גיוס נדרשת גישה היברידית המשלבת שיטות שונות, כזו הלוקחת בחשבון הסתברויות של תסריטים אפשריים. כאן תוכלו לקבל הסבר מפורט על איך עושים הערכת שווי לחברת סטרט-אפ, וזוהי הגישה המנחה אותנו.

מלבד המטרה הברורה של הערכת שווי לפני גיוס, והיא להראות למשקיעים שעשיתם עבודה רצינית ונעזרתם באיש מקצוע כדי לקבל תמונה כמה שיותר מבוססת לגבי ערך העסק, יש לעריכת הערכת השווי בשלב זה יתרונות נוספים. למשל, אם חלילה בשלב הראשוני מתעוררת איזשהי מחלוקת בין השותפים, הערכת השווי יכולה לעזור לפתור אותה.

להצעת מחיר להערכת שווי לחברת סטארט אפ או לחברה לפני גיוס פנו אלינו במייל: info@valuations.co.il או מלאו את הפרטים בטופס בתחתית הדף.

סוגים נוספים של הערכות שווי שאנו מבצעים:

  • הערכות שווי לצורך הכללה בדוחות הכספיים: על פי כללי IFRS, חברות ציבוריות מחוייבות להציג שווי הוגן של חברות בנות שבבעלותן. valuations מבצעת עבור חברות ציבוריות את הערכת השווי הכלכלית לחברה הבת.
  • הערכות שווי לצורך מכירה או קנייה של עסק: לקראת מכירה או קנייה של עסק תזדקקו להערכת שווי אובייקטיבית של העסק. valuations תספק לכם הערכת שווי אובייקטיבית ומהימנה של העסק.
  • הערכת שווי לצורך הכנסת שותף לעסק: לקראת הכנסת שותף חדש לעסק יש לבצע הערכת שווי. כמו כן אם את/ה מתכוון/ת להיכנס לעסק קיים כשותף/ה, עלייך להעריך את שווי העסק. valuations מבצעת הערכות שווי לעסקים המעוניינים להכניס שותף, וכן עבור המעוניינים להיכנס כשותפים לעסק.
  • הערכות שווי לצורך השקעה: valuations מבצעת הערכות שווי למשקיעים לצורך השקעה או יציאה מהשקעה בחברות ציבוריות באמצעות הבורסה, וכן למשקיעים השוקלים רכישה של חברות או עסקים פרטיים.

 


להזמנת דו"ח הערכת שווי חברות ולקבלת פרטים נוספים:

info@valuations.co.il | ניתן גם להשאיר פרטים בטופס הבא ואנו נחזור אליכם בהקדם: